lipanj 2015.

Osnovna škola Iver započela je s radom 8. rujna 2014. godine. Nalazi se u novom naselju Iver u gradskoj četvrti Sesvete i jedna je od najsuvremenijih škola u Hrvatskoj.

Imamo 17 prikladno informatički opremljenih učionica i 13 kabineta, suvremenu knjižnicu, modernu školsku kuhinju i najmodernija sportska igrališta koja su osnova za zdravi razvoj djece. Sve su to preduvjeti za ostvarivanje maksimalnih obrazovnih, odgojnih i profesionalnih vrijednosti svakog od naših 218 učenika i 41 djelatnika. Nadamo da ćemo uskoro svečano otvoriti i školsku dvoranu i bazen, čime ćemo uistinu iskoračiti u sam vrh najbolje opremljenih škola u Republici Hrvatskoj.

Naši učenici, učitelji, stručni suradnici i pomoćno tehničko osoblje, presretni smo što možemo učiti i podučavati, razmjenjivati iskustva, razvijati vještine i vrline u ovako lijepim i funkcionalnim prostorima naše nove škole.

Škola radi u jednoj smjeni, što je cilj za sve osnovne škole Grada Zagreba i nadamo se da će se uskoro ostvariti. Toliko je prednosti rada u jednoj smjeni da ih je teško pobrojati: učenici imaju više slobodnog vremena za dodatne aktivnosti, više vremena za provođenje s obitelji - nezamjenjivim temeljem psihosocijalnog razvoja i sazrijevanja djece, pogotovo u osnovnoškolskoj dobi. S obzirom da je Iver lijepo i novo obiteljsko naselje rađeno prema visokim standardima potreba modernog čovjeka, očekujemo porast broja novoupisanih učenika.

Učenicima je na raspolaganju niz različitih izvannastavnih sadržaja, uključeni su u različite projekte od kojih posebno ističem humanitarne projekte, dokaz da su naši učenici, a i mi djelatnici, vrlo socijalno osviješteni i spremni na odricanje u korist potrebitima. Aktivan pristup odgoju i razvoju učeničke osobnosti smatramo jednom od vodećih strategija rada naše škole.

Drage učenice i učenici, neka vam nova škola bude mjesto u kojem ćete stjecati nova znanja, ne samo ona školska, već ona najvažnija – životna. Prilagodljivost, prihvaćanje različitosti, učenje i zalaganje, vrline su koje su ulog za dobru budućnost temeljenu na vrijednostima znanja i suživota.