Školska himna

ŠKOLA JE NAŠA ĐAKA PUNA

SREĆA SE U NJOJ PLETE KO VUNA

I NIT DO NITI HALJA SE STVARA

PROTKANA ZLATOM ŽELJA I DARA…HEJ!

SVATKO JE OVDJE JEDNAKO VRIJEDAN

GLAVU GORE I TI SI JEDAN

BOJOM SUNCA SNOVI SE SJAJE

SRETAN JE ONAJ TKO SEBE DAJE

POMOĆ SE RADO K'O DUGA PRUŽA

MIRISOM KIŠE PROLJETNIH RUŽA

I IGRAJ SE, PJEVAJ, SVIRAJ I PLEŠI!

I TUŽNE IMA TKO UTJEŠIT'

OSTVARI SVE SVOJE SNOVE

GRADI HRABRO STAZE NOVE

I OBLAK SVI KAD' SVODOM PLOVI

ZA NAJBOLJU ŠKOLU IVER SLOVI, HEJ!

I….ISTINA JE PRAVA

V…VOLIM I KAD SPAVAM

E…EVO SRCEM CIJELIM

R…RADOST SVOJU DIJELIM

UVIJEK PAMTI RIJEČI OVE

NAJBOLJA ŠKOLA IVER SE ZOVE…X2

UVIJEK PAMTI RIJEČI OVE

NAJBOLJA ŠKOLA IVER SE ZOVE…X2

NAJBOLJA ŠKOLAAAA…IVER SE ZOVE!

Nacionalna kampanja za osobe s teškoćama u čitanju i disleksijom
Autor: Filip Gorupec, 15. 10. 2020.

I ove školske godine 2020.-2021. smo u našoj školi u sklopu kampanje obilježili Dan disleksije. Disleksija je jedna od nekoliko specifičnih teškoća učenja. Očituje se problemima u čitanju i pisanju. Neka obilježja koja se učestalo pojavljuju kod osoba s disleksijom su niska razina pismenosti, teškoće u učenju čitanja i pisanja, sporo čitanje i pisanje i/ili pravljenje mnogo grešaka, teškoće u razumijevanju pročitanog teksta, pravopisne greške. Unatoč  teškoćama osobe s disleksijom mogu imati dobre socijalne vještine, prostorno su talentirani.

S ciljem boljeg razumijevanja problema učenika s teškoćama čitanja i disleksijom učenici u svim razredima su kroz kratko predavanje upoznati s činjenicama i zanimljivostima vezanima uz navedenu temu.

Učiteljica i logopedinja su s učenicima drugog razreda provele  radionicu na temu disleksija. S učenicima su provedene dvije aktivnosti. Učenici su slikali plastelinom mala slova školskog formalnog pisma b i d, a zatim su u tablici prepoznavali navedena slova. Radovi su izvješeni na školskom hodniku.

Zahvaljujući kampanji „ I ja želim čitati “ i našoj uključenosti u kampanju podižemo svijest učenika o različitim teškoćama i naši učenici pokazuju veliko znanje i interes za ove teme.

Obilježavanjem dana disleksije nastojimo podići svijest o tome da smo svi različiti i da se kao takvi moramo međusobno poštivati i prihvaćati.

Fotografije pod OPŠIRNIJE