Nacionalna kampanja za osobe s teškoćama u čitanju i disleksijom
Autor: Filip Gorupec, 15. 10. 2020.

I ove školske godine 2020.-2021. smo u našoj školi u sklopu kampanje obilježili Dan disleksije. Disleksija je jedna od nekoliko specifičnih teškoća učenja. Očituje se problemima u čitanju i pisanju. Neka obilježja koja se učestalo pojavljuju kod osoba s disleksijom su niska razina pismenosti, teškoće u učenju čitanja i pisanja, sporo čitanje i pisanje i/ili pravljenje mnogo grešaka, teškoće u razumijevanju pročitanog teksta, pravopisne greške. Unatoč  teškoćama osobe s disleksijom mogu imati dobre socijalne vještine, prostorno su talentirani.

S ciljem boljeg razumijevanja problema učenika s teškoćama čitanja i disleksijom učenici u svim razredima su kroz kratko predavanje upoznati s činjenicama i zanimljivostima vezanima uz navedenu temu.

Učiteljica i logopedinja su s učenicima drugog razreda provele  radionicu na temu disleksija. S učenicima su provedene dvije aktivnosti. Učenici su slikali plastelinom mala slova školskog formalnog pisma b i d, a zatim su u tablici prepoznavali navedena slova. Radovi su izvješeni na školskom hodniku.

Zahvaljujući kampanji „ I ja želim čitati “ i našoj uključenosti u kampanju podižemo svijest učenika o različitim teškoćama i naši učenici pokazuju veliko znanje i interes za ove teme.

Obilježavanjem dana disleksije nastojimo podići svijest o tome da smo svi različiti i da se kao takvi moramo međusobno poštivati i prihvaćati.

Fotografije pod OPŠIRNIJE